wtorek, 11 listopada 2014

ROK 2013 część 1

O szczęściu


Warren Buffett zarabiał w 2013 roku 37 mln dolarów dziennie. Ma 83 lata No i ...? Żyjemy bardzo krótko, czy w normalności, ubóstwie czy bogactwie - nie ma znaczenia. W skali świata nasze życie jest jak ziarno pisaku. Nie ważne ile zarobiliśmy, dokąd zawiodła nas ambicja czy pasja podróżowania. Szczęście lub jego brak nie zna salda, miejsca, uporu, każdy musi je sam odszukać :-)

O witaminach


Przyjmowanie witamin - suplementów diety, poza okresami silnego wycieńczenia nic nie daje, jest szkodliwe.

Informatyk


Informatyk to w obecnych czasach słowo "wytrych" - niewiele mówi o kompetencjach, np. programista (czego?), webmaster, serwisant, administrator?

O prawie


W Polsce komuś bardzo zależy na tym, żeby utrzymywać skomplikowane przepisy, bo dzięki temu możliwe są działania niezgodne z prawem.

O YouTube czyli popularnych klipach


Gdyby komentator, szanowny Zbigniew Hołdys miał trochę rozsądku - wiedzy o internecie, wiedziałby, że nie istnieje nowy polski utwór który miałby 20 - 100 mln odsłon. 75% z nich na pewno, a prawdopodobnie 90% to kupione kliki z Indii, Chin i Bangladeszu.

O klinice budzik


Może oprócz zbudowania budynków za miliony ma je utrzymywać do końca świata wyręczając Państwo? Można i tak, ale to nie jest najlepszy przypadek/przykład na którym mielibyśmy opierać definicję słowa/instytucji fundacja.

O śląskości


Słuchałem Kazimierza Kuca w programie telewizyjnym Kultura głupcze: my Ślązacy wam teraz pokażemy. Co, kto i z jakiego powodu ma nam pokazywać? Ślązacy umierali walcząc w powstaniach za polskość, nie za śląskość. Śląskość jest współczesnym odgrzewanym kotletem niezbyt gorącym - politycznym, na którym ktoś coś chce ugrać...

Ekonomia


"Na standardowej ekonomii nie można już polegać. Okazała się bezużyteczna w analizowaniu dobrze działającej gospodarki, a co dopiero gospodarki działającej źle" - noblista Edmund Phelps.

Książka Janusz Zajdla "Limes inferior", należy do moich ulubionych. Niektórym może wydać się dziwne łączenie ekonomii z sf, ale dla mnie to normalne :-) "Jestem rozczarowany dzisiejszą ekonomią, która w sensie popperowskim według mnie nie jest nauką. Kryterium naukowości jest to, że teoria jest tak długo prawdziwa, dopóki jeden fakt jej nie przeczy. W ekonomii wszystkiemu, co powiedziano, zaprzecza nie jeden, ale dziesiątki faktów."
   
Trzeba zmienić sposób myślenia, konsumowania; trzeba bardzo poważnie podejść do problemów, przed którymi stoi cywilizacja. Na razie jesteśmy na etapie zaprzeczania...

O FED


FED udaje bank państwowy. Tak naprawdę jest to prywatne konsorcjum bankowe, które zapewnia kilkunastu rodzinom na świecie krociowe zyski.

Obecnie w USA koszty kredytu bankowego oscylują w okolicach 0 (bank federalny rozdaje kasę), co miało być receptą na pobudzenie gospodarki i wzrost przychodów "skapujących" - biedni otrzymują część dochodów bogatych. Niestety kredyty otrzymują duże firmy, małe i średnie nie mają większych szans (weryfikacja), te duże przedsiębiorstwa inwestują w wykup własnych akcji, przejęcia, przetrzymywanie darmowego pieniądza, obniżanie liczby zatrudnianych osób (!) Coś co miało pobudzić gospodarkę zwiększyć zatrudnienie i dać oddech - niszczy ją. Obecnie na świecie trwa walka klas, jak nigdy wcześniej w historii i "bogaci ją wygrywają" jak twierdzi Warren Buffett.

Zaprogramowana nieprzydatność - link


O gospodarce


Sytuacja w Polsce w ostatnim czasie się pogorszyła (18 miesięcy?). - Firmy tną koszty oszczędzając na pracownikach, mamy chyba najniższy w UE podział zysku pomiędzy pracodawcą, a pracownikiem i to tendencja pogłębiająca się, która prowadzi donikąd... (Kto ma kupować?) Nawet w branżach o dużej zyskowności np. bankowość, telekomunikacja, informatyka, opakowania zwalnia się zatrudnionych lub obniża wynagrodzenia. To w tym jest pies pogrzebany, a nie we wskaźnikach.... Nie ma pomysłów co dalej. Nie ma pomysłów na rozwój.

Ogólnie Gomułka - link


O pieniądzach


Świat wzrostu 3. [Ekonomia] Ilustracja przedstawia hipotetyczną lokatę bankową, z okresu średniowiecza w wysokości 1 złotówki. Czyli lokatę bankową.


Niestety nie mamy podstaw do radości, bo 99,9 % to elektroniczne zapisy na dyskach (wirtualne pieniądze), bez pokrycia w prawdziwych usługach, produktach, rzeczach, pracy, nawet kruszcach. Owe wirtualne zapisy rządzą prawdziwymi ludźmi.

O firmach farmaceutycznych


10 firm z branży farmakologicznej - zarabia więcej niż 500 kolejnych...

O szkoleniach


Bardzo umiarkowanie śledzę grupy dyskusyjne, fora i blogi zawodowe. Odnoszę nieodparte wrażenie, że ludzie z szeroko pojętego marketingu [Akurat mam pewne doświadczenia na tym "polu"], od psychologii po E sklepy i szeroki internet zarabiają, utrzymują się, jedynie ze szkoleń i konferencji. Nie z pracy! :-)

Zmasowany ATAK "trenerów" (wiek circa 20-30 lat - z 15 letnim doświadczeniem!) oferujących mi wiedzę dzięki której osiągnę nirwanę i sukces biznesowy przekroczył punkt krytyczny. Tego nie da się dłużej czytać, reagować, rozsądnie komentować. Tego nie da się polecić, zostaje pusty śmiech ... Oferty szkoleniowe stanowią 30-50% spamu e-mail/newsletter! Powiększanie penisa, sex i zarabianie przez internet to mały "pikuś"...

Tadeusz Mazowiecki


Lechoń, Słonimski, Mazowiecki - jutro odwiedzę, bo to u mnie. Czy można zazdrościć - nie wiem? Pożegnam kogoś kogo znałem i ceniłem... Poczekam, aż schudnie tłum gości i żałobników. Deszcz pewnie popada, zgasi niektóre świece, zmoczy wszystko. Chłód i mrok wieczorem będzie ciszą. Na pohybel prawicowym publicystom...

W wywiadzie sprzed dziesięciu lat dla "Tygodnika Powszechnego" Tadeusz Mazowiecki przytoczył napisany z wnuczką Martą na kolanach "trochę dla żartu, a trochę na serio" taki manifest:

1. Karierowicze do zoo. Z łapówkarzami się nie rozmawia.
2. Wprowadza się roczny post telewizyjny. Telewizja nadaje tylko dziennik i jeden dobry program.
3. Każdy obywatel przedstawia urzędowi skarbowemu streszczenie jednej książki, którą przeczytał w roku podatkowym.
4. Kandydaci do parlamentu przechodzą obowiązkowe badania psychorozpoznawcze; nienawiść traktowana jest jako choroba.
5. Parlament obraduje według reguł konklawe.
6. W urzędach państwowych i samorządowych wprowadza się specjalne wykrywacze uczciwości i uprzejmości.
7. Lekarze i personel medyczny pracują tak jak w serialu "Na dobre i na złe".
8. Wprowadza się obowiązek zlikwidowania opóźnień w sądach do sylwestra 2003.
9. Rodzice zapewniają dzieciom, a dzieci rodzicom więcej czasu i uśmiechu. Uśmiech na ulicy, w szkole lub urzędzie nagradzany jest specjalnym bonem obywatelskim.
10. Narzekanie na wszystko jest zakazane.

Kryzys wizerunku


Sokołów oskarżył Ogińskiego o naruszenie wizerunku firmy. Branża kulinarna jest napięta. Ciekawi mnie, czy jeśli prawnicy Sokołowa sugerowali zarządowi atak prawny na Ogińskiego, przewidzieli taki rozwój wydarzeń? Nie sądzę. Teraz temat kontynuuje Newsweek. Co zatem zrobi Sokołów? Może czas na przemyślane działania? Z pewnością, tylko czy nie zapomniano, że weekend nie zwalnia od aktywności, a w sytuacji kryzysu wizerunkowego nie ma weekendów?

O FB


U osób najczęściej przebywających na Facebooku w ciągu dwóch tygodni stwierdzono również największy spadek satysfakcji z własnego życia.

Co ważne, naukowcy nie zaobserwowali, by bezpośrednie interakcje z ludźmi – twarzą w twarz lub przez telefon - negatywnie wpływały na samopoczucie. Było wręcz odwrotnie – osoby korzystające częściej z takich form kontaktów czuły się lepiej...

O! i Upsss ...! Przejrzałem część listy znajomych no i muszę napisać, że trochę ludzi się wykruszyło ze społeczności "fejsowej" - mają dosyć? Też mam takie dni, ale żeby zaraz kasować konta? Szkoda trochę, zawsze przecież można się nie logować i po ptakach :-) Nie tajemnica, że najchętniej udostępniane w portalu treści często nie są najwyższych lotów, a śledzenie wpisów bardziej odległych kontaktów po pewnym czasie po prostu się nudzi? Sądzę, że powody ucieczek są bardziej ogólnoludzkie - emocjonalne?

Blisko 1,5 miliarda dolarów – tyle zarobił Facebook w I kwartale 2013 r. Oczywiście lwia część tej kwoty pochodzi z reklam wykupywanych przez marketerów prowadzących działania marketingowe w serwisie. Reklamy stanowią 85% przychodów Facebooka. Najwięksi kontrahenci serwisu to często inne spółki internetowe, jak Zynga czy Fab Reklamodawcy działają tam, gdzie są użytkownicy serwisu, czyli głównie w Ameryce Północnej i Europie. W najbliższych latach Facebook będzie chciał zwiększyć penetrację na innych rynkach, takich jak Azja czy Afryka.

Powstanie Warszawskie

 


Tyle teorii ilu badaczy oraz historyków. Jakiś czas temu również zaczęli wypowiadać się politycy oraz zaczęto obserwować różne zachowania nie do końca rozumiane przez część społeczeństwa. Gwizdy, buczenie oraz wulgarne komentarze podczas uroczystości upamiętniających wielki i bohaterski zryw naszych przodków. Straszne jest to, że w imię swoich ambicji politycznych oraz demonstrowania i okazywania patriotyzmu (są tacy którzy sobie tylko przypisują do niego prawo) każda rocznica jakiejś tragedii narodowej jest wykorzystywana do takich zachowań. 200 tysięcy ofiar. Nie ma już żadnych świętości.

Życie


Na tym polega zabawa w życie - jak wiesz, to jest za późno.

Google


Google wprowadziło, nie pierwszy już, update algorytmu decydującego o budowie listy wyników wyszukiwania. Co wprowadza nowa poprawka?

Jest ona wymierzona głównie w najbardziej linkowane (zaspamowane) frazy z popularnych branż. Nikt, łącznie z Google nie ma pewności, jak ten algorytm wpłynie na wyniki, ale widać duże zmiany. Wiele domen zostało ukaranych filtrem nałożonym przez pracowników SQT (Search Quality Team), co znalazło potwierdzenie w komunikatach widocznych w narzędziach dla webmasterów skojarzonych z tymi witrynami. Według opinii z branżowych forów Google na razie testuje algorytm właśnie na tych najbardziej dochodowych dla SEO frazach, a po jego odpowiednim sprawdzeniu zastosuje do innych dziedzin / działów wyszukiwania.

Jeżeli czekaliście na "lepsze" czasy, by promować swoje serwisy internetowe - to raczej był błąd. Najskuteczniejsza "reklama fraz" w sieci przeżywa duże zmiany ... Google łaknie zysków... ;)

Kamil Cebulski (młody przedsiębiorca)


Polska jest w zasadzie bardzo dobrym krajem pod każdym względem oprócz sprzyjania przedsiębiorczości i gromadzenia majątku. Macie całkiem dobry klimat, porządnie wykonane domy, ceny są niskie, nie macie zasiłków, które sprowadzałyby do was nierobów z całego świata. Macie też bardzo niskie podatki. Jedynie ZUS i podejście urzędników niszczy ten kraj i powoduje, że już 2 miliony ludzi wyjechało i wyjeżdżać będzie jeszcze więcej. Sam w październiku czarteruję samolot i kilkaset osób przewożę do Anglii, aby przeszkolić ich z tutejszego prawa, a później założyć im tutaj firmy.

EU


Europa jest ostoją praw człowieka. Często nie docenia się wartości uporu, z jakim politycy Unii apelują o przestrzeganie praw człowieka, sprzeciw wobec bezprawnych aresztowań, cenzury, inwigilacji i represji wobec tych, którzy czują, myślą i mówią inaczej niż autorytarne władze w ich krajach.

Współpraca?


W polskich szkołach uczeń nagradzany jest za samodzielność, czytaj egoizm. Parce zespołowe nie są doceniane. Mało tego, nikt nie uczy pracy w zespole. Grupy są natomiast motorem napędzającym gospodarkę. Rozumieją to Japończycy czy Skandynawowie. Tam w szkołach promowana jest własnie praca w grupie. Efekty?Prof. Czapiński, autor badań "Diagnoza społeczna", w Gazecie Wyborczej podaje taki przykład: W eksperymencie wzięli udział młodzi Polacy i młodzi Szwedzi. Mieli wymyślić jakiś biznes i sposób jego realizacji. Polacy wymyślili kilka świetnych sposobów na zarobienie pieniędzy, ale pokłócili się, gdy rozmawiali o sposobie jego realizacji. Żadna z ich inwestycji nie wyszła poza sferę pomysłu. Szwedzi te pomysły rozwinęli i opracowali strategie produkcji i sprzedaży.

Morał: Polacy mogą dostarczać Europie produkty i pomysły, ale nie są w stanie zarabiać na tych technologiach. A najwięcej zarabia się nie na pomyśle, a na produkcji i sprzedaży!

E-commerce


Prawie 70% klientów porzuca koszyków zakupów w e-sklepach!

Z badań wynika, że średni wskaźnik porzucania internetowych koszyków zakupowych wynosi około 67%. To bardzo wysoki odsetek. Właściciele e-sklepów często nie wiedzą nawet, jak szczodrze zapakowane bywają koszyki, które nie docierają do finału składania zamówienia.

Dlaczego tak się dzieje?

- Brak możliwości łatwego powrotu do sklepu, by dokupić inne produkty
Klient chce uzupełnić swój koszyk dodatkowym zakupem. To w zasadzie bardzo pożądana sytuacja, do której wytrawni sprzedawcy starają się doprowadzać odpowiednimi zabiegami.

- Brak możliwości edytowania listy produktów w koszyku
Klient powinien móc swobodnie usuwać i dodawać produkty, zmieniać liczbę zamawianych sztuk. Co więcej, powinien móc powracać do karty produktu, który znajduje się w jego koszyku.

- Konieczność zakładania konta, rejestrowania się
Można zatem rozważyć stworzenie trzech opcji do wyboru: logowanie się za pomocą już istniejącego konta, dokonanie rejestracji teraz lub dokonanie zakupów bez rejestracji.

- Brak przejrzystych i wyraźnych informacji o wysyłce, terminach, kosztach
Większość porzuceń koszyka następuje, gdy użytkownik dowiaduje się podczas składania zamówienia, że czekają go dodatkowe koszty przesyłk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz