wtorek, 4 listopada 2014

ROK 2010

Mam ogromne zaległości, zatem kilka lat w pigułce. Zaczynam od roku 2010, niebawem nowy rok, wobec czego zepnę łatwą klamrą ostatnie 5 lat!


Od początku słowo


Kochany na początku nie było, ani słowa, ani wodoru. Na początku stała się różnica potencjałów.

Film


Żyjemy w czasach hot doga, który nie próbuje nas niczym zaskoczyć. Na dodatek – hot filmu - kina cynicznego, które w wypróbowanych schematach widzi źródło łatwego zysku. Kina wyłącznie dla zysku. Zabawy studyjne, nie funkcjonują, są bardzo słabe ...

Film, obiecałem sobie, ze jak coś będzie nieprzereklamowane natrętnie to wpiszę. "Dla niej wszystko" z Corwem ;) Mocna 6 i pół w dziesięciostopniowej skali :) Zwykła historia w sensacyjnej formie - warte grzechu :)"Choć goni nas czas" ciekawy film - zachęcam, przyznaję, że nie pozbawiony jest "mielizn scenariuszowych", ale gra aktorów "bezcenna".
O Facebooku


Mam trochę dosyć wszystkich nawiedzonych - politycznie, medialnie... Wydarzenia światowe, psy, koty i inne zwierzęta. Dalej pogoda, urodzone dzieci, imprezy, nieudane wyjścia, udane wyjścia. Kochani, lubiani. Modele i moda ... Ale tak serio sympatycznie poczytać o życiu?Czytelność Twojego FB a więc TY zależysz od liczby komentarzy i osobistej aktywności, aktywności znajomych. Dokładniej odwiedzalność profilu powiązana jest bezpośrednio z chęciami na agresywność. Social Media - stworzone nie tyle dla kreatywnych co dla uzależnionych. Niezmiennie dla przyjaciół. Wielość spędzonych godzin przekłada się na zainteresowanie.

Umówmy się, że FB zmierza w kierunku medium popularnego, dosłownie niskiego. Wynika to bezpośrednio ze zmian w profilach użytkowników. Tu nie chodzi o przyzwyczajenie do graficznego interfejsu. Zmiany dotykają filozofii portalu dla wszystkich. Przyzwyczajenie/uzależnienie przeciągnie temat w czasie, ale go jeszcze bardziej spłaszczy?

O Nagrodach WWW


Pewien web festiwal uhonorował głównymi nagrodami pewną www z branży win. Boga się nie boją czy płacą im za te wyróżnienia? ;) Honor (łac. honor - cześć) - pojęcie dotyczące moralności i obyczajowości ...

O dzieciach


Cytacik: Zmieniający się sposób wychowania, czego dowodem są badania nad konformizmem. Wynika z nich, że różnice się zatarły. Dlatego dziś mało kto inaczej wychowuje dziewczynki niż chłopców. A jeszcze 50 lat temu dziewczynki były postrzegane jako te delikatne.

O satelitach


Chiny mają na orbicie ok. 70 satelitów, Rosja 100, stany ok 500set... i ciągle mało ... ;) Dzieciaki z Indii i kilku innych krajów próbują nadrabiać.

O prawie


Skrótowo zatem - dla mnie istotna jest "nierówność" wobec prawa, gdy sądy rozstrzygają na powyższe tematy. Ewidentna stronniczość, to świadczy o poziomie Państwa jako takiego. A sprawy doświadczeń i stereotypów, to "temat" na długą oddzielną i niekończącą się rozmowę ...;)

O spędzaniu czasu przez Polaków


Na pytanie SMG/KRC jak spędzasz wolny czas?, 41 proc. Polaków odpowiada - przed telewizorem. Druga co do wielkości grupa śpi (25 proc.). 17 proc. siedzi w internecie, 12 proc. gotuje, a 3 proc. chodzi do teatru. Facebook nie jest najpopularniejszy - chociaż Zuckerberg twierdzi inaczej ;)

O okręcie szkolnym co połamał żagle


O PZU media poinformowały i ... cisza :) Zero komentarzy. Wniosków. Błyskotliwych dziennikarskich ripost. Odwoływań się do poczucia przyzwoitości i Roku Chopina . Czyli co ? Le pacte du silence ? :) Nie chcemy się narazić takiemu fajnemu i dużemu reklamodawcy ? :) Quousque tandem abutere ... Niech się zdecydują na stawkę, niech konkurują, a nade wszystko niech ubezpieczenie pozostanie ubezpieczeniem. Niczym więcej, ale też niczym MNIEJ.

13 Grudnia roku pamiętnego


Wydarzenie 13 grudnia przywitało mnie przy radiowej III, cichy spokojny wieczór. Usłyszałem chrzęst gąsienic pod oknem (dwunastego grudnia), wyszedłem na zewnątrz. Ulicą w śniegu przemierzała kolumna czołgów jechała do miasta. Dopiero później przerwano emisję programów, a ja już wiedziałem.Inaczej niż na zdjęciu, ale podobnie ;)
   
No to co by było, gdyby nie było stanu wojennego? Jak wypełniłyby się czas pomiędzy rokiem 80 a 89?

O PJN


Z cyklu nowe partie polityczne: PJN - konkurencja (w tym PiS) zna badania i doskonale zdaje sobie sprawę z szans. Brak treści programowych i wiarygodności, to dwie "główne bolączki" nowej prawicy Kluzik. Podniesienie problemu katastrofy nic nie da. Kamiński/ Bielan nie załatwią poparcia bez zaplecza. Przyciągnięcie mediów to zbyt mało by wygrać...

Inne różniste ..


Ty się weź zdecyduj ;-) Czas jest zawsze dobry, mroźny - bo to zima jest...

Za demokracją od czasu do czasu był, ale za uczciwością zawsze...

Ludzie mają czasami przeprowadzkę.
- Otrzymują niezrozumiałe komunikaty np. przez narzędzia elektroniczne, czyli wszystkie m. przekazu obowiązujące w czasach (komunikaty od innych). Wydaje się, że nadążają, a okazuje się że to połowa drogi. Nie, że droga ich okrążyła.... Warto wiedzieć, to nic nie znaczy. To drobiazg, zima jest, albo zimno - mróz, albo pada śnieg. Płatki śniegu (pytają w teleturniejach) są sześciokątne.

O śmierci


Kto pamięta Stefana Kisielewskiego? Kto czytał/a? Żeby nie było wątpliwości i znałem, czytałem, pamiętam. Istnienie przemija błyskawicznie - znaczy bardzo szybko. Nie wielość współczesnych geniuszy zapamięta.Próby


Wszyscy jesteśmy poddawani próbie, tyle że nie zawsze w chwilach w których byśmy chcieli.

O nadchodzących świętach


Najserdeczniejsze życzenia,
Świąt białych, Świąt radosnych, dających odpoczynek i nadzieję,
Nowy Rok będzie lepszy...
Pokoju, bliskości, zdrowotności i powodzenia.
Spełnienia marzeń i samych sukcesów
Bawcie się dobrze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz