środa, 5 listopada 2014

ROK 2011

O urodzinach


Miś Puchatek do prosiaczka. - Tygrysek złożył mi życzenia, teraz będę składał wszystkim. Mam przerąbane...

O Ewie Demarczyk


Czas pogonić życzenia urodzinowe np. krakowską historią. Tak to bywa, jak wielkość zrobi wyrwę w głowie, a koni żal... Już w 1966 r. zerwała kontakty z Zygmuntem Koniecznym, który dla niej skomponował m.in.: "Karuzelę z madonnami"...

O garderobie


Usiłowałem, co przyznaję rzadkie, uzupełnić garderobę. Kilka sieciowych i znanych marek - odniosłem porażkę. Ubrania w najlepszym przypadku dla metro seksualnych chłopców, na dodatek szczupłych jak skrzypce. Faceci wyginęli? Może czas na "miarowe" czarne garnitury? :)

O filmach

   
"Infiltracja" arcydziełko. Byłem na "Weekend", Boooziu, można sobie darować i na "Turyście" - urocze. Kino podobne, różnica klas zasadnicza.
   
Wpadłem na "Oh Karol 2" jakoś tak - miło było, głównie dzięki wspomnieniom z młodości ;) To nie jest wielkie kino, uprzedzam, ale sympatycznie zrealizowana pocztówka."Listy do M" - ckliwe, słodziuchne, romantyczne do bólu świąteczno kobiece kino, które można "ostatecznie" zobaczyć w grudniu. "Impreza integracyjna", brak scenariusza, totalna klapa. No i wreszcie "Szpieg", klasyk bez efektów specjalnych, oparty na faktach, zdecydowanie powyżej średniej. Udanego oglądania :)


O FB


Facebook wart 50 mld dol.? Kupa śmiechu! – odpowiadają inwestorzy w sondażu...
1,78 miliona użytkowników Facebooka umrze w 2011 roku.

Nie bądź jeleń - nie klikaj w mój KALENDARZ,
ten niepozorny program ma znikomą użyteczność, a w rzeczywistości służy do zbierania ogromnej ilości danych o użytkownikach FB - od ich adresów e-mailowych po strony internetowe, które odwiedzili. To nie pierwszy i nie ostatni przypadek takiej aplikacji.

O słońcu


Gigantyczne ilości energii wysyłane w rozbłyskach słonecznych pokonują dystans dzielący Słońce od Ziemi w dwa, maksimum trzy dni. Podczas najsilniejszej burzy słonecznej w 1857 roku podpaleniu uległy druty sieci telegraficznej.

O "byciu pakunkiem", czyli tragiczny lot


"Prezydent nie jest pakunkiem, może decydować o lądowaniu" - powiedział lider PiS. Ciekawa myśl. Mnie wydaje się, że żeby nie być pakunkiem nie trzeba być prezydentem. nikt z nas nie jest pakunkiem, a jednak, będąc na pokładzie samolotu oddajemy się pod dyrekcję kapitana, taka tradycja - na pokładzie statku, kapitan jest pierwszy po bogu.

O miastach


Chińscy urbaniści planują mega miasto "metropolis" o powierzchni przekraczającej 26 razy powierzchnie Londynu. Na zdrowie :)

O kobiecych uczuciach, czyli randkach


Znam wiele kobiet, które podjęło, lub nadal podejmuje niemądre decyzje dotyczące uczuć. Często w rozmowach z kobietami słyszę, jak moje rozmówczynie skarżą się, że mają to nieszczęście trafiać na nieodpowiednich mężczyzn. Czy rzeczywiście mają aż takiego pecha? A może fakt, że miłości te zaczynają się cudownie, a później nagle fatalnie się kończą, nie jest tylko dziełem przypadku?Niestety ani wiek, ani wykształcenie, pozycja zawodowa czy stopień tzw. „mądrości” okazują się nie być wystarczającym gwarantem, chroniącym kobiety przed podejmowaniem fatalnych decyzji w miłości. Inteligentne kobiety również trafiają na „drani”, a niejeden „interesujący” wcześniej czy później okazuje się żonaty.

Niestety większość uczuciowych „klęsk” kobiety zawdzięczają samym sobie, a raczej nieugiętej wierze w to, że mogą mieć wszystko (jak w filmach), podpartej listą nieodłącznych cech i zalet jakimi wybranek ich serca miałby się odznaczać.

W zależności od gustu i preferencji są w stanie wypunktować wszystkie istotne dla nich walory. Niestety często te wymogi wykluczają się wzajemnie. Niezwykle przystojny, tajemniczy i lekko brutalny drań, (która z kobiet o takim nie fantazjuje!) nie jest najlepszym materiałem na partnera życiowego. Tak samo jak Casanova i Don Juan.

Zanim wpakujesz się w związek bez przyszłości, zaczniesz gotować mu obiadki i snuć wspólne plany na przyszłość musisz wiedzieć, że istnieje subtelna różnica pomiędzy miłością a namiętnością, szczęśliwym życiem a toksycznym, obsesyjnym związkiem. Facetem, który jest wart fortunę a tym, na którego wydasz fortunę. Drogie Panie cały trik polega na tym, by odkryć złe cechy faceta zanim zaangażujecie się w związek. I w tym właśnie celu wymyślono randki!

O Europie


Często tłumaczę eurosceptykom jak na miedzy, że bez Europy z nami cienko będzie. Jesteśmy na nią skazani, lepiej to w końcu zaakceptować :-) Chodzi o mechanizmy ekonomiczne. Lokalne rynki, nawet duże, podlegają określonej presji nie do przeskoczenia. UE jest odpowiedzią na określoną rzeczywistość, a nie "pragnieniem" wydumanym przez polityków. Czy nam się podoba czy nie podoba. Część procesów można teoretycznie od nowa lokalizować, ale w ograniczonym zakresie.O bezpieczeństwie - The Spy files


Carrier iQ - rootkit jest instalowany przez operatorów sieci telefonii komórkowych fabrycznie (140 mln telefonów). Robal ma prawa roota, dostęp do wszystkiego co robi użytkownik i ciężko go usunąć. Siedzi np. w iPhonach, Samsungach, HTC, w Nokiach oprogramowanie ma możliwość przechwytywania i wysyłania operatorowi sieci komórkowej dowolnych danych...
http://wikileaks.org/the-spyfiles.html

Za pomocą opisanego tu oprogramowania można śledzić poczynania całych społeczeństw. W tym internet - społecznościówki, rozmowy głosowe z podglądem pomieszczeń rozpoznawaniem konkretnego rozmówcy i jego nastroju. Kto by się temu oparł?

O gospodarce

   
"NYT": Polska ma najzdrowszą gospodarkę w Europie
Ropa staniała dziś o 5%, złoto najtańsze od września (4,6). New York Times nas chwali. Czesi uważają, że powinniśmy dostać Oskara za szczyt UE. Co to się dzieje z tym kryzysem?

O ekologii i butelkach


Coca-Cola i Pepsi walczą na butelki. Kiedy dwa lata temu Coca-Cola ogłosiła wprowadzenie swojej ekologicznej butelki PlantBottle, składającej się w 30 proc. z plastiku powstałego na bazie cukru, na rynku zawrzało. Nowe opakowanie miało być bardziej ekologiczne, ułatwiające recycling. Na odpowiedź konkurenta nie trzeba było długo czekać. Na początku tego roku Pepsi ogłosiło plany wprowadzenia na rynek nowego opakowania - butelki w 100 proc. powstałej z materiału pochodzącego z roślin. Będą nas truć ekologicznie. Opakowanie lepsze niż zawartość, absurd zatoczył koło i sam się zjada...

O Karpiu (popularne)


Przed świątecznie - sposoby zabijania karpia:

1. bicie na chama - młotek: ogłuszenie połączone ze zmiażdżeniem czaszki - tasak: odcięcie głowy. Karp przepis kulinarny.
2. bicie na "tchórza" - unikanie walki - do wanny z karpiem wrzucamy włączoną suszarkę do włosów. Zaleca się nie przebywanie w wannie oraz sprawdzenie czy podłoga jest sucha.
3. bicie psychologiczne - podchodzimy do wanny, w której beztrosko pływa karp i znienacka pokazujemy mu kalendarz z zakreśloną czerwonym pisakiem data 24 grudnia (99,9% zejście śmiertelne na zawał)
4. gry wojenne - wrzucamy petardę do wanny
5. bicie damskie - wyciągamy korek z wanny i idziemy na papierosa
6. bicie niesportowe - idąc do domu udajemy, że siatka z karpiem wypada nam przez przypadek pod nadjeżdżający autobus
7. bicie koleżeńskie - wypijamy z karpiem flaszkę tłumacząc mu, że nie ma po co żyć, bo jego dziewczyna puszcza się z innym w sąsiedniej centrali rybnej

O Lechu Wałęsie


Nie jestem piewcą Lecha warto jednak, by jak najwięcej osób mogło zapoznać się z takimi tekstami. Mieć własne zdanie, odniesienia i przemyślenia:-) http://g.host.salon24.pl/375444,plasy-do-esbeckiej-melodii-przepros-anka

O ludziach, czyli post scriptum dla roku 2011


Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełnić swoje marzenia. Warto szukać ludzi, którzy mają odwagę popełniać błędy. Nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem i nie zawsze się ich docenia, ale tylko oni zmieniają świat...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz